Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Problemy ze zmarszczkami? Pomoże botox!

Pojawienie się zmarszczek oznacza, że nasza skóra zaczyna się starzeć. Najwięcej zauważyć możemy na wyróżniających się okolicach twarzy. Okolice czoła, oczu, nosa i ust są szczególnie podatne na ich powstawanie.

Co daje nam botox?

Botulina oddziałuje bezpośrednio na problem – zmarszczki. Preparat jest najbardziej skuteczny przy pozbywaniu się bruzd powstałych w konsekwencji ruchu brwi, robienia grymasów itd. Preparat wprowadza się wprost w wybrane okolice twarzy. Likwidowanie zmarszczek za pomocą botoxu to zastrzyki, które w chemiczny sposób hamują łączenie mięśni z nerwami. Istnieje jednak więcej metod usuwanie zmarszczek mimicznych. Można połączyć różne zabiegi, aby osiągnąć zadowalający efekt. Dużą popularnością cieszy się połączenie botoxu ze słynnym wypełniaczem - kwasem hialuronowym. Po takim zabiegu, skóra twarzy jest gładka oraz młodnieje.

Wskazania i przeciwwskazania

Na zabieg zdecydować mogą się kobiety, stawiające na profesjonalne usuwanie zmarszczek. Pomoże on pozbyć się zmarszczek wokoło oczu oraz ust. Pomoże paniom, które zmagają się z problemem zwiotczałych powiek. Jeżeli regularnie palisz, to zabieg dla Ciebie. Na twarzach palaczy uwidacznia się zwykle więcej bruzd. Toksyna botulinowa radzi sobie też ze zmarszczkami, które pojawiają się w obrębie szyi i dekoltu. Zabieg z zastosowaniem botoxu nie powinien być przeprowadzany w okresie trwania ciąży, laktacji, przyjmowania leków zmniejszających krzepliwość krwi, zakażeń skórnych i nowotworów skórnych, czy też w momencie, kiedy mamy opryszczkę.

Jak przeprowadza się zabieg

Botox musi być przeprowadzany przez uprawnionych lekarzy. Używa się do niego profesjonalnej strzykawki oraz cienkiej igły. Substancje wstrzykuje się w problematyczne miejsca na twarzy, szyi i dekolcie. Zabieg trwa niecałe pół godziny. Procedura jest wręcz bezbolesna. Jedyne, co może nam przeszkadzać to niewielkie ukłucie. Dawka preparatu dopasowywana jest indywidualnie do potrzeb pacjenta, zabieg ten nie jest zatem związany z żadnymi zagrożeniami.

Usuwanie zmarszczek za pomocą botoxu - efekty

Pierwsze efekty są widoczne nawet po 48 godzinach od przeprowadzonego zabiegu. Całkowita poprawa wyglądu skóry następuje po 2 tygodniach. w zależności od rodzaju skóry oraz charakterystyki zmarszczek. Skutkiem zabiegu jest wyraźne zlikwidowanie problematycznych bruzd. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów, zabieg poleca się wykonywać co pół roku. Dzięki temu twarz młodnieje.

Zabieg wykonać powinien specjalista

Choć niektóre osoby boją się efektów ubocznych zabiegu, wstrzyknięcie botoxu nie narusza mimiki twarzy. Specjaliści dopełniają wszelkich starań, aby pacjent był zadowolony z efektów. Preparat wstrzykiwany jest tylko i wyłącznie w określone okolice. W krakowskiej Vesunie zabieg przeprowadza się bezpiecznie i profesjonalnie. Koszt zabiegu botoxem wykonywanego w wybranym miejscu na twarzy to od 150zł wzwyż.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami