Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Laserem wyleczymy się z chrapania

Chrapanie to uciążliwy problem. Może się ono wiązać z dodatkowymi przypadłościami. Na ogół stanowi oznakę zaburzeń oddechowych. Ten problem może być potęgowany przez różne czynniki. W grupie ryzyka są osoby palące papierosy oraz osoby po 50 roku życia. Proces ten negatywnie wpływa na zdrowie pacjentów. Chrapanie może stanowić niebezpieczeństwo także u pacjentek spodziewających się dziecka. Chrapanie powinno się rozpatrywać jako kwestię zdrowotną, która wymaga wyleczenia. Zignorowane wiąże się często z bezdechami podczas snu. Dolegliwość ta zaburzyć może pracę różnych narządów. Jeśli boisz się problemów zdrowotnych albo chrapanie po prostu Ci przeszkadza, postaw na leczenie laserowe. Dzięki temu problem szybko odejdzie w zapomnienie.

Jak przebiega zabieg?

W trakcie zabiegu dochodzi do podgrzania wybranych części jamy ustnej. Zabieg wykonuje się laserem Er:YAG FOTONA SPECTRO SP i DUALIS SP. Wiązka promieni wydzielana przez urządzenie uaktywnia włókna kolagenowe. Skutkuje to zwiększeniem ich sprężystości. Leczenie chrapania laserem nie potrzebuje uśmierzenia bólu i nie wiąże się z większymi utrudnieniami.

Leczenie chrapania - gdzie udać się na zabieg?

Przed laserowym leczeniem chrapania wybrać należy się do lekarza. Celem jest stwierdzenie, czy pacjent nie ma żadnych nieprawidłowości. W czasie zabiegu podgrzewaniu poddaje się te struktury, które są przyczyną chrapania. Jest całkowicie bezbolesny. Rekomenduje się przeprowadzenie 3 zabiegów. Serie muszą się odbywać w odpowiednich odstępach czasowych.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

To jedna z bardziej nowoczesnych metod wyleczenia chrapania. Nie ma konieczności przygotowywania się do zabiegu. Nie ma też potrzeby podania znieczulenia. Nie stosuje się poza tym żadnej terapii pozabiegowej. Sterylność otoczenia nie jest konieczna, zatem zabieg może być wykonywany w warunkach ambulatoryjnych. Zabieg trwa bardzo krótko, poza tym chwilę po nim możemy powrócić do normalnego funkcjonowania. Koszt zabiegu w Vesunie w Krakowie to pięćset zł. Efektywność metody udokumentowana została serię testów.

Jeżeli myślisz nad laserowym leczeniem chrapania, skonsultuj się z naszymi lekarzami. Warto wyleczyć tę przypadłość dla własnego zdrowia, a laser doskonale się w tym temacie sprawdza.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami