Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Depilacja laserowa - wszystko, co warto o niej wiedzieć

Aparatem do skutecznego usuwania włosów jest Palomar Vectus. Dostał on nagrodę Prix de Beaute 2013, posiada również uznane certyfikaty. Jest to rewelacyjna metoda usunięcia zbędnego owłosienia. Wyróżnia go możliwość ograniczenia trudnych kolorów włosków (rudości czy jasnego blondu). Laser Palomar Vectus wyposażono w specjalistyczny detektor poziomu melaniny. Dzięki temu w okamgnieniu dopasowuje się do koloru włosa.

Depilacja laserem - jak wygląda zabieg?

Aby przygotować się do depilacji urządzeniem Palomar Vectus, wybieramy miejsce, z którego pragniemy pozbyć się włosków. Moc promieni aparatu dopasowywana jest do wybranej części ciała. Przed rozpoczęciem depilacji lekarz analizuje rodzaj włosów oraz skóry. Dzięki temu dobierane są idealne parametry. Lekarz wykonujący zabieg rozpoznaje fenotyp owłosienia specjalnym czytnikiem, określającym poziom melatoniny w skórze i wysyła te dane do lasera. Nie trzeba bać się o ryzyko oparzenia.

Jakie efekty daje ten zabieg?

Taki zabieg jest całkiem nieinwazyjny. Działa się jedynie na powierzchni skóry, więc nie uszkadza się struktury włosów. Jest to najtrwalsza metoda redukcji włosków. Co ważne jest niemalże bezbolesna oraz bezpieczna. Nie zagraża nam również ryzyko powikłania. Depilacja laserowa z użyciem urządzenia Palomar Vectus pozwala usunąć niemalże wszystkie włoski. Dla uzyskania najlepszego efektu, zabieg wykonać powinno się kilkukrotnie.

Miejsca, które poddać można depilacji laserem Palomar Vectus

Przed rozpoczęciem zabiegu depilacji laserowej wskazujemy obszar ciała, który ma być poddawany usuwaniu owłosienia. Tą metodą depilować można właściwie wszystkie owłosione części ciała. Od danego obszaru zależne jest, w jakich odstępach czasu powinniśmy wykonywać zabieg. Od obszaru oraz od czasu wykonywania zabiegu uzależniony jest również koszt zabiegu, który w klinice Vesuna w Krakowie kosztuje od 100 do 600 zł za 1 sesję. Ta metoda pozbywania się włosków i przebarwień jest dobrą opcją dla pań i panów.

Depilacja laserowa Palomar Vectus - co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową, nie zapominaj o przeciwwskazaniach. Lekarz przeprowadza wywiad by nie mieć wątpliwości, że można wykonać dany zabieg. Osoba, decydująca się na depilację nie powinna mieć jakichkolwiek problemów ze skórą, cukrzycą oraz padaczką. Nie należy być w trakcie terapii lekami, obniżających krzepliwość krwi czy też leków fotouczulających. Zabieg odradza się również ciężarnym i w okresie laktacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami