Nasze kliniki:
Bonarka City Center - Tel.: +48 (12) 298 68 96
Dobrego Pasterza - Tel.: +48 (12) 418 20 30

Laserowe usuwanie rozstępów

Rozstępy są problemem wielu ludzi. Występują bez względu na wiek. Istnieje bardzo dużo powodów ich powstawania. Kwestią decydującą może być także uwarunkowane genetycznie. Wygląd rozstępów zmienia się z czasem. We wczesnej fazie są czerwone. Później ich kolor to biel. Pojawiają się niemalże wszędzie. Zwykle pojawiają się w obrębie brzucha, ud i bioder.

Usuwanie rozstępów - pomocny laser

Jest kilka metod usuwania rozstępów. Wspomoże nas w tym zmiana trybu życia. Warto postawić na systematyczne odżywianie skóry, ćwiczyć pod okiem doświadczonej osoby, unikać wahań wagi oraz troszczyć się o zdrową dietę. Te działania są długotrwałe i wymagają samozaparcia. Przeciwdziałają uwidacznianiu się tego typu zmian, ale nie są w stanie ich usunąć. Likwidować rozstępy możemy stosując zabiegi laserem. Rozstępy są mniej dostrzegalne już po jednej sesji z użyciem laserów Er:YAG FORONA SPECTRO i DUALI SP. Cechuje je głęboki efekt termalny. W przeciwieństwie do standardowych metod usuwania rozstępów działania laserowe nie pozostawiają na ciele żadnych śladów. Tym samym zabieg nie jest związany z jakimkolwiek bólem. Tego typu zabiegi są nadzwyczaj skuteczne. Zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Żeby osiągnąć dobre efekty, rekomenduje się przeprowadzenie tego typu zabiegu kilka razy. Zależy to od indywidualnych uwarunkowań.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Dzięki zabiegowi laserowemu możesz raz na zawsze pozbyć się rozstępów. Używając lasera, można uzyskać dobre efekty. U większości pacjentów zauważalne są już po pierwszym podejściu. Ta metoda jest mniej inwazyjny od stosowanych wcześniej zabiegów. Rezultaty takiego zabiegu uzależnione są od głębokości rozstępów oraz ich wieku. Im starsze i poważniejsze zmiany, tym trudniej je usunąć. Tego typu zabiegi przynoszą przeważnie zauważalne rezultaty, lecz czasami zabiegi laserowe nie dadzą rady zlikwidować rozstępów. Są one jedynie odrobinę jaśniejsze.

Co warto wiedzieć?

Największe szanse na pozbycie się rozstępów mamy w okresie, kiedy się rozwijają. W kolejnej fazie rozstępy robią się jaśniejsze. W tym okresie redukcja rozstępów także jest możliwa, lecz nie przywrócimy ciału stanu sprzed powstawania. Rozstępy powinno się likwidować tuż po ich pojawieniu się. Wtedy zadowalające efekty są gwarantowane nawet po pierwszym podejściu. Skutki zabiegów laserem zazwyczaj zależne są od indywidualnych predyspozycji. Laser doprowadza do regeneracji skóry. Ceny usuwania zmian w Vesunie w Krakowie rozpoczynają się od stu złotych. Możemy zdecydować się też na pakiety.

Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych zabiegach?

Skontaktuj się z nami